Kallelse P-92 till Slutspel i Distriktspojkturneringen

Här presenterar våra Distriktskaptener Sten-Åke Niklason, Göran Eriksson och Målvaktsinstruktör Håkan Eriksson truppen som är uttagen till Slutspel i Distriktspojkturneringen den 14 - 17 juni 2008 i Örebro.
Uppdaterad 2008-06-09

Slutspel Distriktspojkturneringen 14 - 17 juni 2008
Spelort: 
Örebro
Inkvartering: 
Scandic Hotel Västhaga, Örebro
Samling:
Kl. 06.45 på Göteborgs Fotbollförbunds kansli, Nya Ullevi (ingång från Levgrensvägen).
Inför och under bussresan:
Bussen avgår kl. 07.00.
Fyll din vattenflaska innan avresa.
Ät ordentlig frukost, alt. tag med stadig matsäck. 
Ni kommer stanna på vägen för att äta lunch.
Middag serveras på spelorten kl. 16.30.
Tag med mellanmål att ha mellan lunch och middag.
Spelprogram Grupp A:

Datum Klockan Distrikt Plats
14 juni 13:00 Örebro - Göteborg Östansjö
15:00 Norrbotten - Skåne Östansjö
15 juni 15.00 Skåne - Örebro Glanshammar
17:00 Göteborg - Norrbotten Glanshammar
17 juni 11.00 Örebro - Norrbotten Grenadjärvallen
11.00 Skåne - Göteborg Trängens IP

Utrustning att packa med:
Träningskläder, joggingskor, fotbollsskor för gräs, benskydd, vattenflaska och hygienartiklar. Målvakter tar med egen utrustning.
OBS! Den som utav misstag fick med sig en blå distriktströja hem från gruppspelet, tag med den till slutspelet.
Att tänka på:
Inför cupen ska du inte ha spelat någon match de senaste 48 timmarna.
Föreningar som har spelare med kan flytta kolliderande match.
Tänk på att du representerar Göteborg - professionellt uppträdande! 
Skada / sjuk:
Får ej deltaga. Att deltaga med infektion eller feber är farligt.
Återbud / frågor:
Kontakta snarast Sten-Åke Niklason 0738-39 29 16.
Speciell kost:
Du som är allergisk eller äter speciell kost, vänligen hör av dig SNARAST till Lotta Gustafsson på e-postadress lotta.gustafsson@goteborgs-fotboll.o.se
Uttagna spelare:
Alexander Berntsson Askims IK
Niklas Olsson Askims IK
Linus Bodin GAIS
Sandeep Mankoon GAIS
Tobias Jansson GAIS
David Johansson IFK Göteborg
Efe Yilderim IFK Göteborg
Niklas Andersen IFK Göteborg
Nicklas Bärkroth IFK Göteborg
William Atashakadeh IFK Göteborg
Filip Wadlert Västra Frölunda IF
Viktor Thörner Västra Frölunda IF
Felix Sehlström Örgryte IS
Manfred Meyer - ÅTERBUD Örgryte IS
Pontus Otterstedt Örgryte IS
Uttagna målvakter:
Joakim Busi IFK Göteborg
August Strömberg Qviding FIF
Reserver:
Viktor Valentin Askims IK
Alex Darborg BK Häcken
Niklas Carlsson - MV BK Häcken
Simon Hagström Qviding FIF
Ludvig Evensson Örgryte IS

Reserver:
Reserver är reserver på hemmaplan, och de skall kunna ansluta till truppen med kort varsel.
Samtliga reserver skall även kontakta Stena fredagen den 13 juni, för att se om det kommit något återbud.

Med vänlig hälsning

Stena, Göran & Håkan