Spelprogram - Division 6B Herrar

Sortera spelprogram på:

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
BK S:T Jakob Roni Mezo 0760792207 Ljusblå, Svart, Svart
FC Heden Tobias Larsson 0735101611 Marinblå/Marinblå/Marinblå
Fässbergs IF Michel Lyrstrand 0705238818 Lila, Vit, Lila
Göteborgs City FF Kristofer Jansson 0730647370 Svart / Svart / Svart
Göteborgs SIF Mattias Dotevall 0739651803 Röd, Svart, Röd(H), Svart(D)
Högaborg Kärralunds FC Joakim Norström Svart/svart/svart
Landala IF Viktor Ohlsson 0763159946 Orange/svart/orange
Proletären FF Bengt Frejd 0704170772 Röd, Röd, Röda
Rambergets SK Birgitta Strandberg 0732166342 lila, Svart, Svarta
Sjövalla FK-Mölnlycke IS Bengt Brederfält 031918220 0701705457 Vit, Svart, Vit
Solängens BK Magnus Abrahamsson 0763393663 vit/Vit/Vita
Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg Gabriel Yildirim 0701561374 Vit/Vit/Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Mars
2017-03-29 19:45 060121001 FC Heden - BK S:T Jakob 2 - 0 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-03-30 20:15 060121003 Göteborgs City FF - Proletären FF 4 - 5 Heden 4 Konstgräs
2017-03-30 20:15 060121005 Högaborg Kärralunds FC - Göteborgs SIF 1 - 7 Heden 3 Konstgräs
2017-03-31 18:45 060121006 Fässbergs IF - Solängens BK 1 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
April
2017-04-02 14:15 060121004 Landala IF - Rambergets SK 4 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-04-05 19:30 060121011 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - FC Heden 1 - 2 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-04-05 20:15 060121012 BK S:T Jakob - Fässbergs IF 3 - 3 Heden 3 Konstgräs
2017-04-06 19:45 060121008 Göteborgs SIF - Landala IF 1 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-04-06 20:15 060121009 Rambergets SK - Göteborgs City FF 3 - 6 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-04-08 12:00 060121007 Solängens BK - Högaborg Kärralunds FC 2 - 2 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-04-08 14:15 060121010 Proletären FF - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 6 - 3 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-04-10 20:15 060121015 Göteborgs City FF - Göteborgs SIF 0 - 8 Heden 4 Konstgräs
2017-04-11 20:15 060121014 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Rambergets SK 4 - 3 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-04-11 20:15 060121017 Högaborg Kärralunds FC - Fässbergs IF 0 - 1 Heden 3 Konstgräs
2017-04-12 19:45 060121013 FC Heden - Proletären FF 2 - 3 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-04-12 19:45 060121016 Landala IF - Solängens BK 0 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-04-12 20:15 060121018 BK S:T Jakob - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 7 - 1 Heden 3 Konstgräs
2017-04-19 20:15 060121024 BK S:T Jakob - Högaborg Kärralunds FC 3 - 5 Heden 3 Konstgräs
2017-04-20 18:45 060121019 Fässbergs IF - Landala IF 2 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-04-20 19:45 060121021 Göteborgs SIF - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 5 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-04-20 20:15 060121022 Rambergets SK - FC Heden 0 - 10 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-04-22 12:00 060121020 Solängens BK - Göteborgs City FF 2 - 2 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-04-23 14:15 060121023 Proletären FF - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 4 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-04-25 20:15 060121028 Högaborg Kärralunds FC - Landala IF 2 - 2 Heden 3 Konstgräs
2017-04-26 19:30 060121030 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Rambergets SK 2 - 1 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-04-26 19:45 060121025 FC Heden - Göteborgs SIF 1 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-04-27 20:15 060121027 Göteborgs City FF - Fässbergs IF 2 - 5 Heden 3 Konstgräs
2017-04-28 20:30 060121026 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Solängens BK 4 - 2 Lövgärdesplan 2 Konstgräs
Maj
2017-05-03 20:15 060121036 BK S:T Jakob - Landala IF 4 - 2 Heden 3 Konstgräs
2017-05-04 18:45 060121032 Fässbergs IF - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 3 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-05-04 20:15 060121031 Högaborg Kärralunds FC - Göteborgs City FF 0 - 1 Heden 3 Konstgräs
2017-05-04 20:15 060121035 Rambergets SK - Proletären FF 1 - 7 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-05-05 19:15 060121034 Göteborgs SIF - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 2 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-05-06 12:00 060121033 Solängens BK - FC Heden 0 - 4 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-05-09 19:00 060121038 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Högaborg Kärralunds FC 5 - 1 Gamlestadsvallen 1 Gräs
2017-05-10 19:30 060121042 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Solängens BK 2 - 3 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-05-10 19:45 060121037 FC Heden - Fässbergs IF 3 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-05-11 20:15 060121039 Göteborgs City FF - Landala IF 2 - 1 Heden 3 Konstgräs
2017-05-11 20:15 060121040 Rambergets SK - BK S:T Jakob 4 - 2 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-05-13 14:15 060121002 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 3 - 0 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-05-13 14:15 060121041 Proletären FF - Göteborgs SIF 3 - 2 Apelsinplan 2 Konstgräs
2017-05-17 19:45 060121047 Göteborgs SIF - Rambergets SK 3 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-05-17 20:15 060121048 BK S:T Jakob - Göteborgs City FF 2 - 2 Heden 3 Konstgräs
2017-05-18 18:45 060121045 Fässbergs IF - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 2 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-05-18 20:15 060121044 Högaborg Kärralunds FC - FC Heden 0 - 8 Heden 3 Konstgräs
2017-05-20 12:00 060121046 Solängens BK - Proletären FF 3 - 3 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-05-21 14:15 060121043 Landala IF - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 0 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-05-23 19:45 060121051 Göteborgs SIF - BK S:T Jakob 6 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-05-24 19:45 060121049 FC Heden - Landala IF 2 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-05-25 20:15 060121052 Rambergets SK - Solängens BK 0 - 6 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-05-27 14:15 060121050 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Göteborgs City FF 6 - 1 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-05-28 14:15 060121053 Proletären FF - Fässbergs IF 4 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-05-29 19:30 060121054 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Högaborg Kärralunds FC 5 - 2 Djupedalsplan B Konstgräs
Juni
2017-06-01 18:45 060121059 Fässbergs IF - Rambergets SK 3 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-06-01 20:00 060121060 Solängens BK - Göteborgs SIF 1 - 3 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-06-01 20:15 060121056 Göteborgs City FF - FC Heden 1 - 7 Heden 4 Konstgräs
2017-06-01 20:15 060121058 Högaborg Kärralunds FC - Proletären FF 1 - 4 Heden 3 Konstgräs
2017-06-03 16:15 060121055 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - BK S:T Jakob 3 - 1 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-06-04 14:15 060121057 Landala IF - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 1 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-06-07 18:45 060121062 Fässbergs IF - Göteborgs SIF 0 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-06-07 19:45 060121061 FC Heden - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 2 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-06-07 20:15 060121065 Göteborgs City FF - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 1 - 4 Heden 4 Konstgräs
2017-06-07 20:15 060121066 BK S:T Jakob - Solängens BK 0 - 0 Heden 3 Konstgräs
2017-06-08 20:15 060121063 Rambergets SK - Högaborg Kärralunds FC 1 - 1 Bravida Arena
2017-06-08 20:15 060121064 Proletären FF - Landala IF 4 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-06-14 19:30 060121071 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 2 - 1 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-06-14 19:45 060121068 Göteborgs SIF - Högaborg Kärralunds FC 4 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-06-15 20:15 060121069 Rambergets SK - Landala IF 1 - 4 Bravida Arena
2017-06-15 20:15 060121070 Proletären FF - Göteborgs City FF 1 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-06-15 20:15 060121072 BK S:T Jakob - FC Heden 1 - 8 Heden 3 Konstgräs
2017-06-17 12:00 060121067 Solängens BK - Fässbergs IF 0 - 0 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-06-22 20:15 060121029 BK S:T Jakob - Proletären FF 3 - 2 Heden 3 Konstgräs
Augusti
2017-08-09 19:00 060121077 Högaborg Kärralunds FC - Solängens BK 0 - 5 Kviberg 23
2017-08-10 18:45 060121078 Fässbergs IF - BK S:T Jakob 6 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-08-10 19:45 060121073 FC Heden - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 5 - 0 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-08-12 14:15 060121074 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Proletären FF OW (0 - 3) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-08-14 20:00 060121075 Göteborgs City FF - Rambergets SK 4 - 0 Härlanda Park 2 Konstgräs
2017-08-16 19:30 060121084 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - BK S:T Jakob 1 - 1 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-08-17 18:45 060121079 Fässbergs IF - Högaborg Kärralunds FC 8 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-08-17 19:45 060121081 Göteborgs SIF - Göteborgs City FF 1 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-08-17 20:15 060121082 Rambergets SK - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 3 - 3 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-08-19 12:00 060121080 Solängens BK - Landala IF 2 - 1 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-08-20 14:15 060121083 Proletären FF - FC Heden 2 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-08-23 19:30 060121090 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Proletären FF 1 - 2 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-08-23 19:45 060121087 Göteborgs City FF - Solängens BK 2 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-08-23 19:45 060121089 Högaborg Kärralunds FC - BK S:T Jakob 2 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-08-25 19:15 060121085 FC Heden - Rambergets SK 8 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-08-26 14:15 060121086 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Göteborgs SIF 2 - 4 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-08-31 18:45 060121092 Fässbergs IF - Göteborgs City FF 3 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-08-31 19:45 060121094 Göteborgs SIF - FC Heden 3 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-08-31 20:15 060121095 Rambergets SK - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 1 - 1 Krokängsplan 1 Konstgräs
September
2017-09-02 12:00 060121093 Solängens BK - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 4 - 2 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-09-03 14:15 060121091 Landala IF - Högaborg Kärralunds FC 3 - 7 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-09-03 14:15 060121096 Proletären FF - BK S:T Jakob 3 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-09-05 19:45 060121099 Göteborgs City FF - Högaborg Kärralunds FC 2 - 0 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-09-05 21:00 060121088 Landala IF - Fässbergs IF 1 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-09-06 19:30 060121102 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Göteborgs SIF 1 - 2 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-09-06 19:45 060121097 FC Heden - Solängens BK 2 - 3 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-09-09 14:15 060121098 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Fässbergs IF 0 - 2 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-09-10 14:15 060121100 Landala IF - BK S:T Jakob 2 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-09-10 14:15 060121101 Proletären FF - Rambergets SK 5 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-09-13 19:45 060121107 Göteborgs SIF - Proletären FF 1 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-09-13 20:15 060121108 BK S:T Jakob - Rambergets SK 5 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2017-09-14 18:45 060121105 Fässbergs IF - FC Heden 1 - 2 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-09-17 14:15 060121103 Landala IF - Göteborgs City FF 1 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-09-17 15:15 060121104 Högaborg Kärralunds FC - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 2 - 0 Kviberg 2 konstgräs
2017-09-20 19:30 060121114 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Fässbergs IF 0 - 3 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-09-21 19:45 060121109 FC Heden - Högaborg Kärralunds FC 3 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-09-21 20:15 060121112 Rambergets SK - Göteborgs SIF 1 - 5 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-09-21 20:30 060121111 Göteborgs City FF - BK S:T Jakob 6 - 1 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-09-23 14:00 060121110 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - Landala IF 3 - 3 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2017-09-24 14:15 060121113 Proletären FF - Solängens BK 0 - 2 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-09-27 20:30 060121120 BK S:T Jakob - Göteborgs SIF 0 - 8 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-09-28 19:45 060121115 Göteborgs City FF - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 0 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-09-28 20:30 060121117 Högaborg Kärralunds FC - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 3 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-09-29 18:45 060121118 Fässbergs IF - Proletären FF 2 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-09-30 14:15 060121116 Landala IF - FC Heden 0 - 3 Guldheden Södra 1 Konstgräs
Oktober
2017-10-01 18:00 060121119 Solängens BK - Rambergets SK WO (3 - 0) Eklandavallen Konstgräs 1
2017-10-03 19:45 060121122 Göteborgs SIF - Solängens BK 2 - 3 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-10-04 19:30 060121125 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Landala IF 2 - 4 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-10-04 20:15 060121126 BK S:T Jakob - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg 1 - 4 Kviberg 2 konstgräs
2017-10-05 20:15 060121121 FC Heden - Göteborgs City FF 4 - 0 Kviberg 2 konstgräs
2017-10-05 20:15 060121123 Rambergets SK - Fässbergs IF 0 - 10 Krokängsplan 1 Konstgräs
2017-10-08 14:15 060121124 Proletären FF - Högaborg Kärralunds FC 4 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-10-08 16:15 060121076 Landala IF - Göteborgs SIF 2 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-10-10 20:00 060121106 Solängens BK - Sjövalla FK-Mölnlycke IS 1 - 2 Eklandavallen Konstgräs 1
2017-10-15 14:15 060121127 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg - FC Heden 2 - 2 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-10-15 14:15 060121128 Sjövalla FK-Mölnlycke IS - Göteborgs City FF 1 - 2 Djupedalsplan A Konstgräs
2017-10-15 14:15 060121129 Landala IF - Proletären FF 1 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-10-15 14:15 060121130 Högaborg Kärralunds FC - Rambergets SK 5 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2017-10-15 14:15 060121131 Göteborgs SIF - Fässbergs IF 1 - 3 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-10-15 14:15 060121132 Solängens BK - BK S:T Jakob 4 - 0 Eklandavallen Konstgräs 1