Matcher idag - Göteborgs Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2017-04-30
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Mellersta Götaland, damer
14:00 Qviding FIF - Vadstena GIF Valhalla 1 Konstgräs
U19 Div.1 Södra Götaland
15:00 Lerums IS - Eskilsminne IF Rydsbergsplan 1 Konstgräs
U17 Allsvenskan Södra
13:00 GAIS - Helsingborgs IF Gaisgården 2 Konstgräs 1
13:00 Örgryte IS FF - IFK Norrköping FK Hammarviken Arena
Division 6D Herrar
16:15 Neutrala IF - IF Vardar/Makedonija Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
Division 7A Herrar
14:15 Angered SK - Fotö GoIF Lövgärdesplan 2 Konstgräs
14:15 Västkurd BK - Gothenburg Celtic FC Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Division 7B Herrar
16:15 Tynnered FC - Ösets BK Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Reservklass 1
16:00 Ytterby IS - IF Mölndal Fotboll Ytterns IP 1 Gräs
Reservklass 2A Vår
13:00 Kode IF - Öckerö IF Kode IP 1 Gräs
Reservklass 4 Vår
14:15 FC Härlanda - Sjövalla FK/Mölnlycke IS Överåsvallen 1 Konstgräs
17:00 Balltorp FF - FC Komarken Förbovallen 1
7 mot 7 Grupp A Herrar
16:15 Ale United International - Backatorp IF Vimmervi 21 Konstgräs
16:15 Angered MBIK - Torslanda IK Lövgärdesplan 21 Konstgräs
16:15 Brämaregårdens FC - Neutrala IF Krokängsplan 12 Konstgräs
16:15 Surte IS FK - Eriksbergs IF Surte 11 Gräs
7 mot 7 Grupp B Herrar
12:00 Landvetter IS - Torslanda IK 2 Landvetter IP A-plan 12
16:15 SF Sindjelic - AIF Göteborg Gamlestadsvallen 22 Konstgräs
16:30 Assyriska BK - FC Bosona Välens Nya konstgräs 51
Division 3 Damer
13:15 Jitex Mölndal BK (B) - Göteborgs SIF Åbyvallen 1 Konstgräs
Division 4B Damer
13:00 Bergums IF - Chalmers Studentkårs IS The Carpenters Arena
16:15 IK Virgo - Mölnlycke IF Guldheden Södra 1 Konstgräs
7 mot 7 Grupp A Damer
14:15 Göteborgs SIF - Öckerö IF Guldheden Södra 12 Konstgräs
7 mot 7 Grupp B Damer
14:15 Utbynäs SK - Björndammens BK Lemmingvallen 21 Konstgräs
16:15 Hällesåker IF - Älvängens IK Hällesåker 2
16:15 Sveakurd FC/Gunnilse IS - Mossens BK Gunnaredsplan 11 Konstgräs
Junior Pojkar Div 1 - Kompisligan
12:15 Solväders FC - Ytterby IS Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
15:00 Mölnlycke IF 1 - Sävedalens IF Djupedalsplan B Konstgräs
Juniorer Pojkar Div 2A - Kompisligan
13:00 Kållered SK - Guldhedens IK Kållered Sportcenter 1
Juniorer Pojkar Div 2B - Kompisligan
12:15 Lunden Överås BK - Bergsjön SK Överåsvallen 1 Konstgräs
14:15 FK Kozara - Qviding FIF Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
14:15 Torslanda IK 1 - Utbynäs SK Torslandavallen 2 Konstgräs
Juniorer Pojkar Div 3A - Kompisligan
16:15 IF Warta 2 - Neutrala IF 1 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Juniorer Pojkar Div 3B - Kompisligan
13:30 Stenkullens GOIK/Floda BoIF - Ale United Stenkullens IP 2 KG
14:00 Jonsereds IF - Qviding FIF Jonsereds IP 2 Konstgräs
Junior Pojkar Div 4 - Kompisligan
12:15 Landvetter IS 2 - Gunnared KIF Landvetter IP A-plan
14:00 Älvängens IK - Kode IF/Kareby IS 2 Älvevi 1 Gräs
16:15 Sandarna BK 2 - Bergums IF Majvallen 1 Konstgräs
Juniorer Flickor Div 1-2B - Kompisligan
13:00 Ytterby IS - Lidköpings FK Ytterns IP 1 Gräs
Juniorer Flickor Div 3 - Kompisligan
14:15 Eriksbergs IF - Kållered SK/Balltorp FF Krokängsplan 1 Konstgräs
P16(01) Klass 1 - Kompisligan
16:00 Gunnilse IS - Lerums IS Bläsebovallen 1 Konstgräs
16:00 Tölö IF - Hisingsbacka FC Svart Tingbergets konstgräs
P16(01) Klass 2 - Kompisligan
14:30 Näsets SK - Slottsskogen/Godhem IF 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
15:00 Kållered SK 1 - IK Zenith Kållered Sportcenter 1
P16(01) Klass 3 - Kompisligan
16:30 Hönö IS - Geesguud IF Hönö Arena 1
P15(02) Klass 2A - Kompisligan
14:00 Qviding FIF Vinröd - Stenkullen GoIK Röd Härlanda Park 1 Konstgräs
P15(02) Klass 5 - Kompisligan
11:00 IK Kongahälla/Romelanda UF 2 - Slottsskogen/Godhem IF Romevi 3 Konstgräs
P14(03) Klass 4A - Kompisligan
12:30 Eriksbergs IF Blå - Ale United Svart Krokängsplan 1 Konstgräs
P14(03) Klass 4B - Kompisligan
10:00 Fässbergs IF Lila - Lerums IS Vit Åbyvallen 2 Konstgräs
12:30 Angered MBIK Vit - Jonsereds IF Lövgärdesplan 2 Konstgräs
13:00 Floda BoIF - IF Mölndal Fotboll Vit Flodala IP 3 KG
P14(03) Klass 4C - Kompisligan
11:00 Guldhedens IK - Näsets SK Vinröd Guldheden Södra 1 Konstgräs
P14(03) Klass 5A - Kompisligan
12:30 Romelanda UF - Kärra KIF Gul Romevi 3 Konstgräs
14:30 Angereds IS - Stenkullen GoIK Gunnaredsplan 1 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 2A - Kompisligan
10:00 Jonsereds IF Gul - Lerums IS Lila Jonsereds IP 2 Konstgräs
14:00 IFK Göteborg - Sjövalla FK-Mölnlycke IS Grönvit Kviberg 5 konstgräs
15:00 GAIS Grönt - Ytterby IS Röd Gaisgården 2 Konstgräs 1
P13(04) Vår Klass 2B - Kompisligan
11:15 IK Zenith Grön - Hisingsbacka FC vit Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
12:45 IF Warta Blå - BK Häcken Gul Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
13:15 Näsets SK Vit - BK Kaveröslobo Åkeredsvallen 2 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 3A - Kompisligan
15:30 Finlandia/Pallo AIF - Öckerö IF Tuvevallen 2 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 3B - Kompisligan
13:45 Lindome GIF Svart - IF Väster Orange Lindevi IP 3 Konstgräs
14:30 Kungsladugårds BK - IF Mölndal Fotboll Vit Apelsinplan 2 Konstgräs
15:00 Slottsskogen/Godhem IF - Södra Skärgården IK Ruddalen 2 Konstgräs
15:00 Västra Frölunda IF Vit - Hovås Billdal IF Röd Välens Nya konstgräs
P13(04) Vår Klass 3C - Kompisligan
11:30 Bergums IF Blå - Stenungsunds IF Svart The Carpenters Arena
12:45 Götaholms BK Blå - Nödinge SK Fotboll Vit Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
15:00 Bergsjö IF - Vallens IF Bergsjövallen 2 Konstgräs
19:30 IK Kongahälla Röd - Hermansby IF Kongevi 1 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 3D - Kompisligan
11:30 Jonsereds IF Svart - Utbynäs SK Gul Jonsereds IP 2 Konstgräs
15:00 Lekstorps IF - Sävedalens IF Röd LP Idrottsplats 1
16:00 Lunden ÖBK Svart - Örgryte IS FF Blå Överåsvallen 1 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 4A - Kompisligan
15:15 Fässbergs IF Lila - Älvsborg FF Svart Åbyvallen 1 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 4B - Kompisligan
09:30 Hovås Billdal IF Blå - Landvetter IS Grön Hovås Billdal Arena 1
12:00 Askims IK Svart - IF Väster Grön Kobbegården Övre
16:00 IK Zenith Svart - Älvsborg FF Blå Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
P13(04) Vår Klass 4C - Kompisligan
15:00 Nol IK - Backatorp IF Nolängens IP 9-manna Konstgräs
P13(04) Vår Klass 4D - Kompisligan
13:15 Björndammens BK Blå - Gunnilse IS Blå Furulundsplan 1 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 5A - Kompisligan
12:00 Björndammens BK röd - Stenkullen GoIK Furulundsplan 1 Konstgräs
P13(04) Vår Klass 5B - Kompisligan
11:15 Torslanda IK Gul - Kareby IS/Kode IF Röd Torslandavallen 2 Konstgräs
11:30 Lundby IF Vit - Ahlafors IF Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
P12(05) Klass 2 Vår - Kompisligan
11:00 Lärje-Angereds IF Hjällbo 1 - IFK Göteborg P05 Bläsebovallen 11 Konstgräs
P12(05) Klass 3A Vår - Kompisligan
12:00 Näsets SK Vinröd - IF Mölndal Fotboll Åkeredsvallen 21 Konstgräs
12:30 Lindome GIF vit - Fässbergs IF Vit Lindevi 31 Konstgräs
13:15 Sävedalens IF Röd - IF Väster Grön Vallhamra 22 Konstgräs
13:45 Solängens BK Grön - Södra Skärgården Vit Eklandavallen 11
P12(05) Klass 3B Vår - Kompisligan
09:00 Lunden Överås BK Grön - Landvetter IS Grön Överåsvallen 11 Konstgräs
12:00 Sävedalens IF Blå - GAIS 2 Vallhamra 21 Konstgräs
P12(05) Klass 4A Vår - Kompisligan
17:15 Kode IF gul - IK Kongahälla Vit Kode IP 31 Konstgräs
P12(05) Klass 4B Vår - Kompisligan
12:15 Ytterby IS Blå - Hjuviks AIK Ytterns IP 32
12:45 Älvsborg FF Blå - IK Zenith Vit Påvelund 12 Konstgräs
P12(05) Klass 4C Vår - Kompisligan
15:30 Ösets BK - Geesguud UF Gröna Vallen 11
P12(05) Klass 4D Vår - Kompisligan
12:00 IF Väster Svart - Azalea BK Orange Önneredsplan 11 Konstgräs
12:45 Älvsborg FF Guld - Guldhedens IK Röd Påvelund 11 Konstgräs
P12(05) Klass 4E Vår - Kompisligan
10:00 Lindome GIF svartvit - Askims IK Svart Lindevi 31 Konstgräs
11:30 Älvsborg FF Svart - Guldhedens IK Vit Påvelund 11 Konstgräs
P12(05) Klass 4G Vår - Kompisligan
11:45 Floda BoIF Vit - Lunden Överås BK Vit Flodala IP 32 KG
13:00 Mölnlycke IF 3 - IFK Hindås Djupedalsplan A Konstgräs höger
P12(05) Klass 5A Vår - Kompisligan
10:45 Lundby IF Vit - Hisingsbacka FC Färjenäsplan 9-manna
P12(05) Klass 5B Vår - Kompisligan
11:15 Solängens BK Vit - Näsets SK Gul Eklandavallen 11
11:15 Utbynäs SK - Lekstorps IF Lemmingvallen 22 Konstgräs
P11(06) Ale/Kungälv (lokal serie) Vår - Kompisligan
10:00 Ytterby IS Vit - Älvängens IK Blå Ytterns IP 31
12:00 Stenungsunds IF - Hermansby IF Gul Nya SIF-gården
15:15 Kode IF Svart - IK Kongahälla Vit Kode IP 31 Konstgräs
P11(06) Lätt grupp B Vår - Kompisligan
11:30 Azalea BK O Svart - Älvsborg FF Svart Majvallen 11 Konstgräs
11:30 Azalea BK O Vit - Älvsborg FF Vit Majvallen 11 Konstgräs
P11(06) Lätt grupp C Vår - Kompisligan
10:00 Kungsladugårds BK Röd - Mossens BK Svart Sjöbaren Arena
10:15 Azalea BK S Svart - Älvsborg FF Blå Majvallen 12 Konstgräs
10:15 Azalea BK S Vit - Älvsborg FF Röd Majvallen 11 Konstgräs
11:00 Västra Frölunda IF Grön - Näsets SK Vinröd Garminvallen konstgräs (Välen)
11:15 Kungsladugårds BK Vit - Mossens BK Gul Sjöbaren Arena
12:15 Västra Frölunda IF Röd - Näsets SK Vit Garminvallen 11(Välen)
P11(06) Lätt grupp D Vår - Kompisligan
10:15 Bergums IF 1 - Landvetter IS Svart The Carpenters Arena 21
10:15 Bergums IF 2 - Landvetter IS Grön1 The Carpenters Arena 22
P11(06) Svår grupp C Vår - Kompisligan
09:00 IF Warta 1 - Öjersjö IF Blå Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
13:45 Backatorp IF Vit - Torslanda IK Röd Backavallen 11 Konstgräs
P10(07) Lätt grupp A - Kompisligan
10:00 IK Zenith Grön - Hönö IS Röd Hovgårdsvallen 22 Konstgräs(Bjurforsplanen)
10:00 IK Zenith Vit - Hönö IS Vit Hovgårdsvallen 21 Konstgräs(Bjurforsplanen)
12:00 Lundby IF Vit - Hovås Billdal IF 2 Färjenäsplan 9-manna
13:15 Lundby IF Grön - Hovås Billdal IF 1 Färjenäsplan 9-manna
14:00 Älvsborg FF Blå - IF Warta Svart Hagenplan nr 1 7M
14:00 Älvsborg FF Röd - IF Warta Vit Hagenplan nr 2 7M
P10(07) Lätt grupp B - Kompisligan
09:00 Älvsborg FF Svart - Guldhedens IK II Hagenplan nr 1 7M
09:00 Älvsborg FF Vit - Guldhedens IK I Hagenplan nr 2 7M
14:45 Azalea BK Orange - Slottsskogen/Godhem IF Röd Majvallen 12 Konstgräs
14:45 Azalea BK Vit - Slottsskogen/Godhem IF Grön Majvallen 11 Konstgräs
P10(07) Lätt grupp D - Kompisligan
12:00 Öckerö IF - Assyriska BK Prästängen 3 9-manna Konstgräs
14:00 Mossens BK - Kungsladugårds BK Guldheden Södra 11 Konstgräs
P10(07) Lätt grupp E - Kompisligan
13:30 Ytterby IS Röd - Kortedala IF Ytterns IP 31
P10(07) Lätt grupp F - Kompisligan
10:45 Landvetter IS Vit - Lerums IS Landvetter IP A-plan 12
P10(07) Lätt grupp H - Kompisligan
12:00 Hermansby IF - Kode IF svart Kärnavallen 11
12:30 Stenungsunds IF - Nödinge SK Fotboll Vit Nya SIF gården
P10(07) Svår grupp A - Kompisligan
11:15 KF Velebit Blå - Eriksbergs IF Blå 2 Backavallen 11 Konstgräs
11:15 KF Velebit Vit - Eriksbergs IF Blå 1 Backavallen 12 Konstgräs
11:15 Torslanda IK Röd - BK Häcken svart Torslandavallen 32 konstgräs 7-manna
11:15 Torslanda IK Vit - BK Häcken vit Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
13:30 Angered MBIK 1 - Backatorp IF Röd Bläsebovallen 11 Konstgräs
13:30 Angered MBIK 2 - Backatorp IF svart Bläsebovallen 12 Konstgräs
16:00 Vallens IF - Finlandia/Pallo AIF Vit Stora Höga IP 3 Konstgräs
P10(07) Svår grupp B - Kompisligan
10:30 Västra Frölunda IF Grön - Partille IF FK Röd Garminvallen 11(Välen)
12:30 Torslanda IK Blå - IFK Göteborg Vit Torslandavallen 32 konstgräs 7-manna
12:45 Utbynäs SK Blå - Sävedalens IF Röd Lemmingvallen 22 Konstgräs
12:45 Utbynäs SK Gul - Sävedalens IF Blå Lemmingvallen 21 Konstgräs
P10(07) Svår grupp C - Kompisligan
10:00 BK Häcken gul - Örgryte IS FF Blå Slättadamm 3 konstgräs
11:00 GAIS - Partille IF FK Gul Gaisgården 21
F15(02) Klass 1 - Kompisligan
15:00 Hovås Billdal IF 1 - Västra Frölunda IF Hovås Billdal Arena 1
16:30 IFK Göteborg - Torslanda IK Kviberg 5 konstgräs
F15(02) Klass 2A - Kompisligan
16:30 Kärra KIF - Ytterby IS Klarebergsvallen 2 Konstgräs
F15(02) Klass 3 - Kompisligan
17:00 IK Zenith - Lindome GIF Vit Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
F14(03) Klass 3B - Kompisligan
10:30 Kungälvs FF - Utbynäs SK Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
13:30 Älvängens IK Blå - Kode IF Älvevi 2 Konstgräs
F14(03) Klass 4-5A - Kompisligan
15:00 Kärra KIF - Ale United Klarebergsvallen 2 Konstgräs
F14(03) Klass 4-5B - Kompisligan
12:00 BK Häcken Gul - IF Väster/Näsets SK Grön Slättadamm 2 konstgräs
F13(04) Klass 2A - Kompisligan
15:00 Onsala BK - Solängens BK Rydets IP Konstgräs
F13(04) Klass 2B - Kompisligan
12:00 Stenkullen GoIK - Ytterby IS Vit Stenkullens IP 2 KG
F13(04) Klass 3A - Kompisligan
13:15 Hermansby IF - Torslanda IK Röd Kärnavallen 1 Gräs
F13(04) Klass 3B - Kompisligan
15:00 Lindome GIF - Sävedalens IF Lindevi IP 3 Konstgräs
F13(04) Klass 4A - Kompisligan
15:00 Hälsö BK/Öckerö IF - Azalea BK Prästängen 2 Gräs
F13(04) Klass 4B - Kompisligan
13:30 Södra Skärgården - Kungälvs FF Grön Donsövallen
F13(04) Klass 5 - Kompisligan
12:45 Qviding FIF - Jitex Mölndal BK Vit Härlanda Park 2 Konstgräs
F12(05) Klass 2 Vår - Kompisligan
10:00 Torslanda IK Vit - IF Väster Orange Torslandavallen 3 Konstgräs 9-manna
11:00 Ytterby IS Röd - Kode IF Svart Ytterns IP 32
11:30 Kållered SK 1 - Jitex Mölndal BK Lila Kållered Sportcenter 11
13:15 Sävedalens IF - Bergums IF Vallhamra 21 Konstgräs
F12(05) Klass 3A Vår - Kompisligan
12:30 IFK Björkö - Kärra KIF Blå Björkö gräs 11
F12(05) Klass 4A Vår - Kompisligan
10:30 Stenungsunds IF - Hermansby IF Nya SIF gården
12:30 Vallens IF - Älvängens IK Stora Höga IP 22
12:30 Ytterby IS Blå - Kungälvs FF Vit Ytterns IP 31
F12(05) Klass 4B Vår - Kompisligan
11:45 Floda BoIF - Mölnlycke IF Flodala IP 31 KG
11:45 IF Väster Grön - Stenkullen GoIK Önneredsplan 12 Konstgräs
17:00 Örgryte IS FF - Utbynäs SK Hammarviken Arena 31
F12(05) Klass 4C Vår - Kompisligan
10:15 IF Warta - Älvsborg FF Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
11:00 Askims IK - Torslanda IK Röd Kobbegården 11 konstgräs
12:00 Hönö IS - Öckerö IF Hönö Arena 1
F11(06) Lätt grupp D - Kompisligan
10:15 Älvsborg FF Blå - Kållered SK II Hagenplan nr 1 7M
10:15 Älvsborg FF Svart - Kållered SK I Hagenplan nr 2 7M
F10(07) Lätt grupp A Vår - Kompisligan
12:00 Romelanda UF - Kungälvs FF Grön Romevi 2 Gräs
12:15 Ytterby IS Vit - Hermansby IF Ytterns IP 31
14:30 Vallens IF - Älvängens IK Stora Höga IP 3 Konstgräs
F10(07) Lätt grupp B Vår - Kompisligan
12:30 Backatorp IF röd - Södra Skärgårdens IK 1 Backavallen 12 Konstgräs
12:30 Backatorp IF röd Svart - Södra Skärgårdens IK 2 Backavallen 11 Konstgräs
F10(07) Lätt grupp C Vår - Kompisligan
09:00 Azalea BK - Ösets BK Majvallen 12 Konstgräs
10:00 Torslanda IK - IFK Björkö Torslandavallen 21 Konstgräs
F10(07) Lätt grupp D Vår - Kompisligan
12:00 Öjersjö IF - Bergsjö IF Öjersjö IP 11 Konstgräs
13:45 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF - Nödinge SK Fotboll Tuvevallen 21 Konstgräs
F10(07) Svår grupp A Vår - Kompisligan
12:00 Sävedalens IF Blå - Kärra KIF Blå Vallhamra 22 Konstgräs
12:30 Solängens BK Vit - Mölnlycke IF gul Eklandavallen 12
13:45 Solängens BK Grön - Mölnlycke IF Svart Eklandavallen 12
F10(07) Svår grupp B Vår - Kompisligan
12:15 Angered MBIK - BK Häcken Bläsebovallen 11 Konstgräs
Träningsmatcher Ungdomar
15:00 Backatorp IF (F03) - Vallens IF (F03) Backavallen 1 Konstgräs
P13 9-manna Kompisligan Klass 1 Halland vår
10:00 Kållered SK - BK Astrio Kållered Sportcenter 1
Pojkar, Div 8 Alingsås - Kompisligan
10:00 Lerums IS - Gerdskens BK Rydsbergsplan 1 Konstgräs