Tabell och resultat - Pojkar 2004(15 år) Klass 3A

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-09-13 19:15 Örgryte IS FF Blå - Hovås Billdal IF Vit 3 - 3 Hammarviken Arena
2019-09-13 19:15 IF Warta Vit - Kärra KIF 2 - 3 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-09-13 19:15 Utbynäs SK Gul - Bergums IF 1 - 6 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-09-13 19:00 Ale United Röd - Näsets SK Gul 2 - 6 Vimmervi 2 Konstgräs
2019-09-12 20:15 Angered BK - Öckerö IF Vinröd 1 - 2 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2019-09-08 18:15 Hovås Billdal IF Vit - Ale United Röd 3 - 0 Hovås Billdal Arena 1
2019-09-08 17:00 Öckerö IF Vinröd - Utbynäs SK Gul 10 - 2 Prästängen 1 Konstgräs
2019-09-08 16:30 Näsets SK Gul - Angered BK 7 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2019-09-06 19:00 Ytterby IS - IF Warta Vit WO (3 - 0) Ytterns IP 3 konstgräs
2019-09-06 18:00 Bergums IF - Kungsbacka IF 5 - 0 Bergumsvallen Konstgräs
2019-09-03 20:00 IF Warta Vit - Utbynäs SK Gul 1 - 2 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-09-01 19:30 IF Warta Vit - Bergums IF 2 - 2 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Öckerö IF Vinröd 16 13 1 2 65-23 42 40 8 7 0 1 40-11 29 21 8 6 1 1 25-12 13 19
Bergums IF 15 12 1 2 59-21 38 37 8 6 0 2 25-9 16 18 7 6 1 0 34-12 22 19
Ytterby IS 15 11 2 2 55-29 26 35 8 8 0 0 38-11 27 24 7 3 2 2 17-18 -1 11
Utbynäs SK Gul 15 7 2 6 35-43 -8 23 7 3 2 2 19-19 0 11 8 4 0 4 16-24 -8 12
Kungsbacka IF 14 7 0 7 34-36 -2 21 6 3 0 3 22-14 8 9 8 4 0 4 12-22 -10 12
Örgryte IS FF Blå 15 6 3 6 52-56 -4 21 8 4 2 2 37-29 8 14 7 2 1 4 15-27 -12 7
Näsets SK Gul 13 6 0 7 33-32 1 18 7 3 0 4 14-17 -3 9 6 3 0 3 19-15 4 9
Kärra KIF 14 6 0 8 37-46 -9 18 7 3 0 4 17-19 -2 9 7 3 0 4 20-27 -7 9
Hovås Billdal IF Vit 14 5 2 7 28-29 -1 17 7 3 0 4 11-11 0 9 7 2 2 3 17-18 -1 8
IF Warta Vit 16 3 3 10 29-47 -18 12 8 1 3 4 15-17 -2 6 8 2 0 6 14-30 -16 6
Angered BK 15 3 1 11 32-55 -23 10 7 2 1 4 15-19 -4 7 8 1 0 7 17-36 -19 3
Ale United Röd 16 2 1 13 20-62 -42 7 8 0 0 8 9-41 -32 0 8 2 1 5 11-21 -10 7
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-09-15 16:15 Utbynäs SK Gul - Näsets SK Gul Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-09-16 19:00 Kungsbacka IF - Ytterby IS Kungsbacka sportcenter 10
2019-09-18 19:45 Näsets SK Gul - Örgryte IS FF Blå Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2019-09-19 20:00 Ytterby IS - Bergums IF Ytterns IP 3 konstgräs
2019-09-19 20:15 Hovås Billdal IF Vit - IF Warta Vit Hovås Billdal Arena 1
2019-09-19 20:15 Angered BK - Utbynäs SK Gul Hjällbovallen 2 Konstgräs
2019-09-20 19:00 Öckerö IF Vinröd - Ale United Röd Prästängen 1 Konstgräs
2019-09-21 16:15 Kärra KIF - Kungsbacka IF Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2019-09-25 19:45 Utbynäs SK Gul - Ytterby IS Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-09-25 20:15 IF Warta Vit - Näsets SK Gul Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-09-26 20:00 Ale United Röd - Angered BK Vimmervi 2 Konstgräs
2019-09-26 20:15 Örgryte IS FF Blå - Öckerö IF Vinröd Hammarviken Arena