Matcher idag - Göteborgs Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2016-09-25
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
15:00 GAIS - Ljungskile SK Gamla Ullevi
Damallsvenskan
15:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Eskilstuna United DFF Valhalla 1 Konstgräs
U19 Div.1 Södra Götaland
13:00 Qviding FIF - IFK Värnamo Härlanda Park 1 Konstgräs
14:00 Torslanda IK - Trelleborgs FF Torslandavallen 2 Konstgräs
15:00 Ytterby IS - Utsiktens BK Ytterns IP 2 Gräs
U17 Allsvenskan Södra
14:00 GAIS - Jönköpings Södra IF Gaisgården 2 Konstgräs 1
U17 Div.1 Norra Götaland
14:00 IK Kongahälla - AFK Linköping Kongevi 1 Konstgräs
Svenska Spel F19 Södra
15:00 Hovås Billdal IF - Holmalunds IF Alingsås Hovås Billdal Arena 1
Division 5A Herrar
17:00 Bergums IF - Nol IK Bergumsvallen 1 Gräs
Division 6A Herrar
14:15 Sveakurd FC - Partille IF SC Bläsebovallen 1 Konstgräs
Division 6B Herrar
16:15 Landala IF - FC Heden Guldheden Södra 1 Konstgräs
17:00 Proletären FF - BK Wobbler Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Division 6C Herrar
16:15 Solväders FC - Önnereds IK Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
Division 6D Herrar
16:00 Hermansby IF - Bosna IF Kärnavallen 1 Gräs
Division 7A Herrar
14:15 Gamlestaden FF - Förenad Turkisk Ungdom Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
14:15 Gothenburg Celtic FC - Angereds IS Heden 3 Konstgräs
16:15 Angered KIF - Hjuviks AIK Gunnaredsplan 1 Konstgräs
Division 7B Herrar
12:00 Lövet/Johannebergs IF - Brämaregårdens FC Mossens IP 1 Gräs
Herrar 7-manna A
16:15 Sandarna BK - Eriksbergs IF Heden 5 Konstgräs 7-manna
Herrar 7-manna B
12:45 Gamlestaden FF - Kurdistan SF Gamlestadsvallen 21 Konstgräs
16:15 Ale United Svart - AIF Göteborg Vimmervi 11 Gräs
17:30 Landvetter IS - SKIF Semberija Landvetter IP B-plan 7-manna
Reservklass 2B Höst
13:00 FK Kozara/Kortedala IF - Mossens BK Gamlestadsvallen 1 Gräs
Reservklass 3A Höst
16:15 Masthuggets BK - Pushers BK Heden 3 Konstgräs
Reservklass 3B Höst
18:00 FC Bosona - Tollereds IF Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
Reservklass 4 Höst
12:45 Sandarna BK C - Sjövalla FK Heden 4 Konstgräs
14:30 Somalia SK - Balltorp FF Bergsjövallen 2 Konstgräs
Division 2 Damer
14:15 Göteborgs SIF - Göteborgs DFF Guldheden Södra 1 Konstgräs
14:15 Hisingsbacka FC - Qviding FIF Backavallen 1 Konstgräs
14:15 Landvetter IF 2003 - Lerums IS Landvetter IP A-plan
14:15 Näsets SK - Göteborgs FF Åkeredsvallen 1 Gräs
14:15 Ytterby IS - Utbynäs SK Ytterns IP 1 Gräs
Division 3 Damer
12:15 BK Häcken - Hällesåker IF Bravida Arena
17:00 Kode IF - IK Zenith Kode IP 1 Gräs
17:00 Tollereds IF /Floda - Sävedalens IF Flodala IP 1 Gräs
Damer 7-manna A
16:45 Eriksbergs IF - Lindholmens BK Krokängsplan 12 Konstgräs
16:45 KF Velebit - Nol IK Velebit IP 1 Gräs
Damer 7-manna B
14:15 Björndammens BK - Mossens BK Furulundsplan 11 Konstgräs
15:00 Härryda IF - IFK Hindås Härryda 3 7-manna
16:15 Hällesåker IF - Qviding FIF Hällesåker 21
Junior Pojkar Div 1 - Kompisligan
14:00 Jonsereds IF 1 - Utsiktens BK/Näsets SK Jonsereds IP 2 Konstgräs
Juniorer Pojkar Div 2A - Kompisligan
14:15 Askims IK - IF Warta Kobbegården 1 Konstgräs
17:00 Dalen/Krokslätts FF - Guldhedens IK Krokslättsvallen konstgräs
Juniorer Pojkar Div 2B - Kompisligan
16:00 Gunnilse IS - IK Oddevold Hjällbovallen 2 Konstgräs
Juniorer Pojkar Div 3A - Kompisligan
14:15 Santos Cruzazul IF - Sävedalens IF 3 Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
16:15 Götaholms BK - Öckerö IF/Hälsö BK Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
Juniorer Pojkar Div 3B - Kompisligan
16:00 Kållered SK - Näsets SK Kållered Sportcenter 1
18:00 Landvetter IS 2 - Lerums IS 2 Landvetter IP A-plan
Junior Pojkar Div 4 - Kompisligan
15:00 Stenkullen GoIK - Donsö IS Stenkullens IP 2 KG
16:15 Sandarna BK 2 - Ytterby IS 2 Heden 4 Konstgräs
16:15 Serbiska KIF Semberija - Kode IF Bergsjövallen 2 Konstgräs
17:00 Bergums IF - Hisingsbacka FC 2 The Carpenters Arena
Juniorer Flickor Div 1-2 - Kompisligan
16:15 IF Mölndal Fotboll - IFK Göteborg Åbyvallen 1 Konstgräs
17:15 BK Häcken - Landvetter IF 2003 Slättadamm 2 konstgräs
Juniorer Flickor Div 3 - Kompisligan
16:00 Onsala BK - Torslanda IK Svart Rydets IP
18:00 Lindome GIF - Mölnlycke IF Lindevi IP 1 Konstgräs
18:30 Kållered SK/Balltorp FF - Askims IK Kållered Sportcenter 1
P16(00) Klass 2 - Kompisligan
16:30 Hönö IS/B - Qviding FIF Hönö Arena 1
P16(00) Klass 3 - Kompisligan
16:00 Torslanda IK Svart - Floda/Stenkullen Torslandavallen 2 Konstgräs
16:15 Sandarna BK - IF Väster Gröna Vallen 1
P15(01) Klass 2A - Kompisligan
14:00 IK Zenith Grön - Tölö IF Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
15:00 IF Väster Orange - Västra Frölunda IF Önneredsplan 1 Konstgräs
19:15 Fässbergs IF Lila - Näsets SK Åbyvallen 2 Konstgräs
P15(01) Klass 2B - Kompisligan
14:15 Sävedalens IF Röd - Lerums IS Lila Vallhamra 2 Konstgräs
P15(01) Klass 3A - Kompisligan
12:30 Kode IF Gul - Sävedalens IF Blå Kode IP 3 Konstgräs
P15(01) Klass 3B - Kompisligan
12:30 Askims IK - Mossens BK Gul Kobbegården 1 Konstgräs
P15(01) Klass 4 - Kompisligan
11:00 Azalea BK Svart - Hisingsbacka FC Vit Majvallen 1 Konstgräs
14:00 Sandarna BK - Öckerö IF Vit Gröna Vallen 1
15:30 IK Zenith Vit - Lekstorps IF Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
P15(01) Klass 5 - Kompisligan
13:00 Vallens IF - Onsala BK Stora Höga IP 2 Konstgräs
15:00 Hönö IS - Älvsborg FF Hönö Arena 1
16:45 Älvängens IK - Stenkullen/Floda Älvevi 2 Konstgräs
P14(02) Klass 2A - Kompisligan
16:15 Tölö IF - Solängens BK Grön Tingbergets konstgräs
P14(02) Klass 2C - Kompisligan
11:00 Partille IF FK Röd - Mölnlycke IF Gul Lexby 2 Konstgräs
11:00 Qviding FIF Vinröd - IFK Göteborg Härlanda Park 2 Konstgräs
P14(02) Klass 4A - Kompisligan
11:45 Torslanda IK - Älvängens IK Blå Torslandavallen 2 Konstgräs
12:30 IK Zenith Grön - Ale United 2 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
15:00 Hisingsbacka FC Svart - Floda BoIF Backavallen 2 (GRATTS Arena)
16:30 Kärra KIF Gul - Azalea BK Orange Klarebergsvallen 2 Konstgräs
P14(02) Klass 4B - Kompisligan
12:30 Guldhedens IK - Masthuggets BK Guldheden Södra 1 Konstgräs
12:45 Partille IF FK Vit - Dalen KFF/Fässbergs IF Lexby 2 Konstgräs
P14(02) Klass 5 - Kompisligan
13:00 IF Warta Vit - Utbynäs SK Blå Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
14:00 Lindome GIF Vit - Kållered SK 2 Lindevi IP 3 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 2 - Kompisligan
12:00 GAIS Grön - Örgryte IS FF Röd Gaisgården 2 Konstgräs 1
15:45 IFK Göteborg - BK Häcken Svart Kviberg 2 konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 3A - Kompisligan
12:00 Assyriska BK - Solängens BK Grön Ruddalen 2 Konstgräs
14:30 Näsets SK Gul - Kungsbacka IF Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 3B - Kompisligan
14:30 Gunnilse IS Röd - IK Zenith Vit Hjällbovallen 2 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 3C - Kompisligan
12:00 Hönö IS - Hjuviks AIK Blå Hönö Arena konstgräs 9-manna
Pojkar 13(03) Höst Klass 3D- Kompisligan
14:15 Utbynäs SK Blå - Sävedalens IF Röd Lemmingvallen 2 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 4B - Kompisligan
10:30 Torslanda IK Vit - Älvängens IK Torslandavallen 2 Konstgräs
11:45 IF Warta Svart - Kode IF Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
12:00 Ale United Röd - Stenungsunds IF Vimmervi 2 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 4C - Kompisligan
12:00 Kungsladugårds BK Röd - Azalea BK Svart Apelsinplan 2 Konstgräs
12:00 Mölnlycke IF 2 - Lunden ÖBK Vit Djupedalsplan A Konstgräs
12:45 Lindome GIF Vitsvart - Hovås Billdal IF Blå Lindevi IP 3 Konstgräs
16:30 IF Mölndal Fotboll Röd - KF Velebit Vit Frejaplan 1 K.Gräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 4D - Kompisligan
12:00 Näsets SK Vit - Slottsskogen/Godhem IF Åkeredsvallen 2 Konstgräs
15:30 Utbynäs SK Gul - Landvetter IS Vit Lemmingvallen 2 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 5A - Kompisligan
11:45 Älvsborg FF Blå - Fässbergs IF Lila Påvelund 1 Konstgräs
15:30 Solängens BK Vit - IF Väster Grön Eklandavallen Konstgräs 1
Pojkar 13(03) Höst Klass 5B - Kompisligan
11:00 Angered MBIK Vit - Kärra KIF Blå Bläsebovallen 1 Konstgräs
13:15 Gunnilse IS Blå - FT-14 Blå Hjällbovallen 2 Konstgräs
Pojkar 13(03) Höst Klass 5C - Kompisligan
10:45 Jonsereds IF - Öjersjö IF Jonsereds IP 2 Konstgräs
Pojkar 12(04) Höst Klass 3 - Kompisligan
13:15 Hisingsbacka FC - Sjövalla FK Vit Backavallen 21(Gratts Arena)
16:30 Öjersjö IF Vit - IK Zenith Grön Öjersjö IP 11 Konstgräs
19:30 Sävedalens IF Röd - Ytterby IS Vallhamra 21 Konstgräs
Pojkar 12(04) Höst Klass 5 - Kompisligan
12:45 Sävedalens IF Vit - Guldhedens IK Vallhamra 21 Konstgräs
16:00 Kareby IS - Masthuggets BK Kareby Hed 11
Pojkar 11(05) Höst Klass A - Kompisligan
17:00 Romelanda UF 1 - Bergums IF BLÅ Romevi 31 Konstgräs
17:00 Öckerö IF Vinröd - Landvetter IS Vit Prästängen 3 9-manna Konstgräs
17:00 Öckerö IF Vit - Landvetter IS Grön Prästängen 3 9-manna Konstgräs
Pojkar 11(05) Höst Klass B - Kompisligan
13:45 Södra Skärgården Blå - Angered MBIK Svart Donsövallen 12
13:45 Södra Skärgården Vit - Angered MBIK Vit Donsövallen 11
16:00 GAIS 1 - Backatorp IF Röd Gaisgården 21
Pojkar 10(06) Höst Klass A - Kompisligan
10:00 Sävedalens IF Blå - Näsets SK Vit Vallhamra 22 Konstgräs
10:30 Gunnilse IS Gul - Utbynäs SK Gul Hjällbovallen 21 konstgräs
11:00 Lundby IF Vit - Dalen/Krokslätts FF Blå Färjenäsplan 9-manna
11:15 Sävedalens IF Röd - Näsets SK Svart Vallhamra 22 Konstgräs
11:15 Sävedalens IF Vit - Lunden Överås BK Svart Vallhamra 22 Konstgräs
11:45 Gunnilse IS Blå - Utbynäs SK Blå Hjällbovallen 21 konstgräs
12:00 Öckerö IF - Hisingsbacka FC Svart Prästängen 3 9-manna Konstgräs
12:15 Lundby IF Grön - Dalen/Krokslätts FF Gul Färjenäsplan 9-manna
15:15 Eriksbergs IF Blå - FT-14 Vit Krokängsplan 11 Konstgräs
16:30 Eriksbergs IF Vit - FT-14 Blå Krokängsplan 11 Konstgräs
Pojkar 10(06) Höst Klass B - Kompisligan
13:30 Mölnlycke IF Gul - BK Häcken gul Djupedalsplan A Konstgräs höger
14:45 Mölnlycke IF Röd - BK Häcken svart Djupedalsplan A Konstgräs höger
F15(01) Klass 1 - Kompisligan
13:00 Tölö IF - Lindome GIF Hamravallen
15:00 Älvängens IK - Jitex Mölndal BK Lila Älvevi 2 Konstgräs
F15(01) Klass 2 - Kompisligan
13:00 Hönö/Hjuvik - Kärra KIF /FT-14 Hönö Arena 1
F15(01) Klass 3 - Kompisligan
12:00 Landvetter IF 2003 - Kållered SK /Balltorp FF Landvetter IP B-plan
12:30 Backatorp IF 2 - IF Mölndal Fotboll Röd Backavallen 1 Konstgräs
F14(02) Klass 2A - Kompisligan
12:00 Solängens BK - Azalea BK Eklandavallen Konstgräs 1
F14(02) Klass 2B - Kompisligan
13:30 BK Häcken - Lekstorps IF Slättadamm 2 konstgräs
F14(02) Klass 3 - Kompisligan
13:00 Floda BoIF - Ytterby IS Röd Flodala IP 3 KG
13:45 Eriksbergs IF - Lerums IS Krokängsplan 1 Konstgräs
16:15 Askims IK - Lindome GIF Svart Kobbegården 1 Konstgräs
F14(02) Klass 4-5 - Kompisligan
13:00 Hermansby IF - Kareby/Kode Kärnavallen 1 Gräs
13:45 Lerkils IF/Kungsbacka IF - Angereds IS Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
Flickor 12(04) Klass 2-3 Höst
11:30 Örgryte IS FF - Nödinge/Ahlafors Hammarviken Arena 31
12:15 Torslanda IK Röd - IK Zenith Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9-manna
13:00 Utbynäs SK - BK Häcken Gul Lemmingvallen 21 Konstgräs
Flickor 12(04) Klass 4-5 Höst
11:00 Torslanda IK Svart - Hönö IS Torslandavallen 3 Konstgräs 9-manna
12:00 FT14 - Älvängens IK Tuvevallen 21 Konstgräs
12:15 Angered MBIK - BK Häcken Svart Bläsebovallen 11 Konstgräs
13:00 Hälsö BK - Mölnlycke IF Svart Hälsö 11 Gräs
13:15 Näsets SK Vinröd - Jitex Mölndal BK Lila Åkeredsvallen 21 Konstgräs
Flickor 13(03) Höst Klass 2B - Kompisligan
11:45 Lerums IS - Jitex Mölndal BK Lila Rydsbergsplan 1 Konstgräs
18:00 Sävedalens IF Röd - Utbynäs SK Vallhamra 2 Konstgräs
Flickor 13(03) Höst Klass 3A - Kompisligan
12:00 Kärra KIF Gul - Askims IK Klarebergsvallen 2 Konstgräs
14:30 Kållered SK 1 - Lindome GIF Kållered Sportcenter 1
Flickor 13(03) Höst Klass 3B - Kompisligan
15:00 BK Häcken Gul - Mölnlycke IF Svart Tuvevallen 2 Konstgräs
Flickor 13(03) Höst Klass 4A - Kompisligan
13:00 Hovås Billdal IF 2 - Qviding FIF Vit Hovås Billdal Arena 1
Flickor 13(03) Höst -Klass 5 Kompisligan
12:00 Hisingsbacka FC - Ahlafors IF/Nödinge Backavallen 2 (GRATTS Arena)
Flickor 11(05) A Höst
11:00 Backatorp IF Röd - Öjersjö IF Blå Lillhagsparken 7-manna
12:00 Floda BoIF - Kållered SK 1 Flodala IP 4 FRAMTIDEN
12:00 Västra Frölunda IF - Torslanda IK Vit Välen gräs 7-manna nr. 1, Varpaplan
13:45 Lundby IF - Öjersjö IF Vit Färjenäsplan 9-manna
14:30 Stenkullen GoIK - Öckerö IF Stenkullens IP 21 KG
14:45 IF Warta - Landvetter IF 2003 Röd Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
Flickor 11(05) B Höst
10:00 Sävedalens IF - IF Väster Vit Vallhamra 22 Konstgräs
11:30 IK Zenith Vit - Bergums IF Vit Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
11:30 Ytterby IS - Jitex Mölndal BK Lila Ytterns IP 31
12:00 IFK Björkö - Älvsborg FF Svart Björkö gräs 11
12:00 Kärra KIF Blå - Örgryte IS FF Blå Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7-manna
12:45 IK Zenith Grön - Bergums IF Blå Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
13:00 Jitex Mölndal BK Lila-Vit - Älvsborg FF Blå Åbyvallen 9 Konstgräs 7-manna
13:15 Kärra KIF Gul - Örgryte IS FF Röd Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7-manna
14:15 Kode IF - Jitex Mölndal BK Vit Kode IP 31 Konstgräs
Flickor 10(06) Höst A
12:00 Hjuviks AIK Vit - Qviding FIF Vinröd Hästevik 7-manna
12:00 IFK Hindås - Ytterby IS Fagervallen 21 Konstgräs
12:00 Mossens BK Gul - Kållered SK I Heden 5 Konstgräs 7-manna
13:15 Azalea BK Orange - Guldhedens IK Heden 6 Konstgräs 7-manna
13:15 FT14 - IF Väster Orange Tuvevallen 22 Konstgräs
13:15 Hjuviks AIK Blå - Qviding FIF Vit Hästevik 7-manna
13:15 Mossens BK Svart - Kållered SK II Heden 5 Konstgräs 7-manna
14:30 Azalea BK Svart - IF Mölndal Fotboll Heden 6 Konstgräs 7-manna
Flickor 10(06) Höst B
13:45 Torslanda IK Svart - Bergums IF Torslandavallen 3 konstgräs 7-manna
14:45 IF Warta - Askims IK Svart Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
15:00 Torslanda IK Röd - Sävedalens IF Torslandavallen 3 konstgräs 7-manna
15:30 IFK Göteborg - Askims IK Röd Kviberg 1 konstgräs
P13 Klass 1 Halland Höst Kompisligan
11:00 Kållered SK - Onsala BK Kållered Sportcenter 1
Pojkar, Div 7 Västra - Kompisligan
15:00 Somalia SK - IK Gauthiod Granngården konstgräs
Pojkar, Div 9 Borås 1 - Kompísligan
13:00 Rävlanda AIS - Brämhults IK Röd Bråtaredsvallen
Pojkar, Div 11 Alingsås - Kompísligan
16:00 Floda BoIF Blå - SK Mjörn Flodala IP 4 FRAMTIDEN
Pojkar, Div 11 Bollebygd - Kompísligan
11:00 Lekstorps IF - Bollebygds IF LP Idrottsplats 21
14:30 Lerums IS - Stenkullens GoIK Rydsbergsplan 12 Konstgräs
Pojkar, Div 13 Alingsås - Kompísligan
13:00 Lerums IS - Holmalunds IF Rydsbergsplan 11 Konstgräs
13:00 Stenkullen GoIK - Alingsås IF FF Grön Stenkullens IP 2 KG
Flickor, Div 5 Sydvästra - Kompisligan
17:00 Floda BoIF - IFK Örby Flodala IP 3 KG
Flickor, Div 7 Alingsås - Kompisligan
10:00 Lekstorps IF - Långareds BoIS LP Idrottsplats 21
Flickor, Div 8 Alingsås - Kompisligan
11:00 Lekstorps IF - Bollebygds IF LP Idrottsplats 21
13:00 Lerums IS - Floda BoIF Rydsbergsplan 11 Konstgräs
Flickor, Div 9 Alingsås - Kompisligan
16:30 Tollereds IF - Hudene GoIF Spinnarvallen 1 Gräs